Alapítványunk

PÉCSVÁRADI NAPKÖZIOTTHONOS ÓVODÁK ALAPÍTVÁNYA

A ” Pécsváradi Napköziotthonos Óvodák Alapítványa” 1999 óta működik, mely évről évre segíti az óvodai nevelő-oktató munkánkat.

Alapítványunk céljai:

• Az óvoda tárgyi felszerelésének bővítése, foglalkozási eszközök, szakirodalom, az udvari és a benti játékok beszerzése.
  • az óvodás gyermekek életkörülményeinek javítása, tárgyi feltételek biztosítása, foglalkozási eszközök – játékok beszerzése.
  • Hagyományápolás, rendezvények szervezése. korszerű, színvonalas kétnyelvű nevelésének támogatása.
  • A német nemzetiségi kultúra megismertetése, népszerűsítése, a hagyományőrző szemléletmód megalapozása kisgyermekkorban, a német nemzetiségi szellemi örökség, sváb hagyományok ápolása. A magyarországi németség hagyományainak ápolása nyelvében, népviseletében, gyermekversekben és népdalokban. Kétnyelvű nevelés támogatása.
  • Az egészséges óvodai környezet megteremtése, egészséges életmódra, természet szeretetére való nevelés.
  • A gyermekek sport-és szabadidős tevékenységeinek támogatása.
  • Az óvónők nyelvi, szakmai-módszertani és hagyományápoláshoz kapcsolódó óvodapedagógusi továbbképzések támogatása.
Az alapítvány kuratóriumi elnökeAlbert Anikó
A kuratórium tagjai:Kroh Adrienn,
Csibi-Gungl Adrienn,
Martonné Fetzer Rita,
Braunné Keszler Szilvi,
Schnell Bettina,
Hilmerné Bartos Delinke,
Pifkó Ágnes
Az alapítvány jogállása:közhasznú szervezet
Székhelye:7720 Pécsvárad, Gesztenyés u. 1
Alapítványunk adószáma:18314456-1-02
Alapítványunk bankszámlaszáma:50300044-15200031
Számlavezető fiók neve:Dél Takarék, Pécsvárad

Köszönettel fogadunk minden támogatást.A támogatás  lehet: pénz, tevékenység, szolgáltatás.
A felajánlott összegről alapítványunk igazolást ad, mely alapján az adományozott összeg az adóból leírható.

Köszönjük azoknak, akik eddig bennünket támogattak! Kérjük,ha tehetik ezentúl is támogassák óvodánkat adójuk 1 %-val.