TEDDY MACI KÓRHÁZ

,,Egészség” projekthetünk keretében ellátogatott óvodánkba TEDDY MACI KÓRHÁZ.

Köszönjük az orvostanhallgatóknak, hogy játékos módon ismerkedhettek a gyerekek a gyógyítással.

Vakvezető-kutyás érzékenyítő foglalkozás

Óvodás gyermekeink vakvezető-kutyás érzékenyítő foglalkozáson vettek részt.

Köszönjük Kopa Marcellnek és Sámánnak, a zsemle színű labradornak, hogy megtanította nekünk, hogyan lehet segíteni a látássérült embereknek az utcán, a buszmegállóban vagy a tömegközlekedési eszközön. A foglalkozás végén arra is volt lehetőségünk, hogy megsimogassuk Sámánt.

Mozgó planetárium előadása a csodálatos óceán világáról.

Méhészbemutató az óvodában

A tavasz projekthét keretében mindkét óvodánkban Fuchs Krisztián méhész, egy érdekes foglalkozást tartott a méhekről.

Megismertette a gyerekekkel a különböző méhészeti eszközöket: megmutatta a kaptárt, benne a méz készítésére alkalmas kereteket, a frissen elkészült mézet.

A gyermekek megismerkedhettek a méhek szokásaival, viselkedésük rejtelmeivel, a méhészkedés fortélyaival. Az előadáson nagy hangsúly helyeződött a méhek iránti tiszteletre, szeretetre. Vetített a méhek életéről, a mézkészítésről. Mindenki felpróbálhatta a méhészkalapot. Megtudhattuk, milyen különleges, természetes gyógyszer a méz. Lehetőség nyílt az akác, hárs, repce és vegyes virágméz kóstolására is.

Farsangi hercegnő

A Léghajó Meseszínház előadásában a Farsangi hercegnő című bábelőadás láthatták az óvodások a Vár utcai óvodában.

Karácsonyi műsorunk az Idősek Otthonában

Weichnachtsferien im Kindergarten Vár Strasse